Creo söker en system/webbutvecklare, är det dig vi söker? Läs mer här »

Välkommen till Sveriges ledande digitala kommunikationsbyrå specialiserad på rörlig media!

Creo hanterar kommunikationsprojekt hela vägen från rådgivning och idé till produktion, distribution och statistik.

Läs mer om Creo

Case

Medarbetare

Anna Gustafsson digital produktionsledare/kreatör 0737 88 83 31 anna.gustafsson@creo.se
Anna Gustafsson — digital produktionsledare/kreatör
Joel Grönberg producent 0722 29 00 95 joel.gronberg@creo.se
Joel Grönberg — producent
Joakim Kosk mediatekniker 0705 44 10 03 joakim.kosk@creo.se
Joakim Kosk — mediatekniker
Erik von Platen senior producent 0701 42 17 48 erik.vonplaten@creo.se
Erik von Platen — senior producent
Andreas Lindqvist digitalchef 0709 73 98 58 andreas.lindqvist@creo.se
Andreas Lindqvist — digitalchef
Linda Valter produktionsledare 0736 78 57 64 linda.valter@creo.se
Linda Valter — produktionsledare
Jesper Pettersson frontend-utvecklare 0722 53 55 44 jesper.pettersson@creo.se
Jesper Pettersson — frontend-utvecklare
Kalle Wallin teknikchef 0736 25 76 36 kalle.wallin@creo.se
Kalle Wallin — teknikchef
Konrad Palmason fotograf & redigerare 0700 61 86 21 konrad.palmason@creo.se
Konrad Palmason — fotograf & redigerare
Jonas Molina producent 0733 61 51 60 jonas.molina@creo.se
Jonas Molina — producent
Jon Torbiörnsson exekutiv producent 0706 03 19 49 jon.torbiornsson@creo.se
Jon Torbiörnsson — exekutiv producent
Martin Bergén motion graphic designer 0708 587 519 martin.bergen@creo.se
Martin Bergén — motion graphic designer
Staffan Bergquist exekutiv producent 0733 34 30 50 staffan.bergquist@creo.se
Staffan Bergquist — exekutiv producent
Johanna Christersson redigerare 0733 66 20 15 johanna.christersson@creo.se
Johanna Christersson — redigerare
Linda Bernström säljchef 0727 42 29 29 linda.bernstrom@creo.se
Linda Bernström — säljchef
Penny Magounakis produktionsassistent 0730 60 80 48 penny.magounakis@creo.se
Penny Magounakis — produktionsassistent
Kristine Westergren ekonomichef 0736 25 76 37 kristine.westergren@creo.se
Kristine Westergren — ekonomichef
Gustav Svensson producent 0733 99 72 41 gustav.svensson@creo.se
Gustav Svensson — producent
Rasmus Lindman producent 0704 57 68 98 rasmus.lindman@creo.se
Rasmus Lindman — producent
Henry Askensten senior exekutiv producent / partner 0736 25 76 13 henry.askensten@creo.se
Henry Askensten — senior exekutiv producent / partner
Isi Ramirez teknisk lead, cloud video platform 0767 72 57 00 isi.ramirez@creo.se
Isi Ramirez — teknisk lead, cloud video platform
Petter Norberg cloudarkitekt / senior utvecklare 0762 73 89 87 petter.norberg@creo.se
Petter Norberg — cloudarkitekt / senior utvecklare
Svante Larsson producent 0738 19 33 10 svante.larsson@creo.se
Svante Larsson — producent
Emalee Mandl senior exekutiv producent / partner 0708 81 22 54 emalee.mandl@creo.se
Emalee Mandl — senior exekutiv producent / partner
Johanna Liljecrantz frontend-utvecklare 0739 69 13 13 johanna.liljecrantz@creo.se
Johanna Liljecrantz — frontend-utvecklare
Annelie Dahl produktionschef 0733 82 81 10 annelie.dahl@creo.se
Annelie Dahl — produktionschef
Arvid Utas fotograf & redigerare 0721 50 67 77 arvid.utas@creo.se
Arvid Utas — fotograf & redigerare

Creo Video Manager

Ta kontroll över din videokommunikation. Creo Video Manager är en flexibel videoplattform som alla kan hantera. Som är anpassningsbar för hela organisationen, både när det gäller teknik och funktionalitet. Creo Video Manager innehåller allt du kan förvänta dig av en videoplattformen och mycket mer för att underlätta hanteringen av video och andra typer av filer, för att skapa den bästa upplevelsen för dina användare.

Läs mer om Creo Video Manager

Behind the scenes